Tenger a bőrön
2006.06.19. 09:29
A tengervíz jótékony hatását már az ókori népek ismerték, s a mai tudomány is alátámasztja. Mindezt – akár távol a tengertől – a kimagasló biológiai értékű algák és a tengeri só révén élvezhetjük.
Tenger a bőrön
A tengervíz jótékony hatását már az ókori népek ismerték, s a mai tudomány is alátámasztja. Mindezt – akár távol a tengertől – a kimagasló biológiai értékű algák és a tengeri só révén élvezhetjük.
A legenda szerint a tenger habjai közül kiemelkedő Aphrodité egyedülálló szépségét, csillogó haját és ragyogóan selymes bőrét a tengervíznek és a benne rejlő kincseknek, a tengeri sónak, az iszapnak és az algának köszönhette. A tengervíz iszapjában található sóknak, ásványi anyagoknak és fehérjéknek a bőrre gyakorolt jótékony hatása ma már nemcsak legenda, hanem klinikailag bizonyított tény. Évmilliárdokkal ezelőtt a tenger volt minden élet bölcsője, ennek köszönhetően a tengervíz temészetes módon áll harmóniában az emberi szervezettel. Testünk-lelkünk számára nyújtott gyógyerejének hatását pedig megnövelik a „tengeri paradicsom” gyümölcsei: az algák, az iszap, a tengeri só. Ezek igazi kincsnek számítanak a szépségápolásban, feszesítik a bőrt, erősítik a szöveteket, energiával töltik fel a testet. A tengervíz az ember vérplazmájához hasonló összetevőkből áll. A fontos anyagok, a nátrium, a kalcium, a magnézium, a kén, a klórsók és a foszfor egyaránt megtalálhatók a vérben és a tengervízben – többségük ugyanolyan koncentrációban. A testhőmérsékletre melegített tengervízből a fontos ásványok és nyomelemek a bőrön át felszívódnak, és két óra múlva már megtalálhatók a vérben.
Az alga méregtelenít
Földünkön több mint 25 ezer algafaj él: sós és édesvizekben, növényeken, a talajban, sziklákon egyaránt előfordul. Az algák jótékony hatására Kaliforniában figyeltek fel: beteg szarvasmarhák táplálékába nagy mennyiségű algát kevertek, ami az állatok állapotának javulását eredményezte. Nem sokkal később a kísérleteket hiánybetegségekkel küzdő embereken folytatták. Sikerét a benne lévő vitaminok és ásványi anyagok egész tárházának köszönheti, emellett segít a mérgező salakok ártalmatlanná tételében, véd a szabadgyökök ellen, biztosítja a táplálkozáshoz szükséges enzimeket, ezzel könnyíti az emésztést. A benne lévő klorofil kiváló tisztító, fertőtlenítő, sejtregeneráló szer. Az óceánok és tengerek kristálytiszta vizében fellelhető algák tízszer több nyomelemet tartalmaznak, mint például a zöldnövények. Sejtjeikben a tengervíz hatóanyagait 10 000-szeresére koncentrálják. Puhítják, hidratálják a bőrirritáció miatt kiszáradt bőrt, védenek a levegőszennyezés okozta bőrkárosodások ellen is. Krémekben felhasználva aktívan hatnak a bőr ráncaira és feszességi állapotára a bennük lévő provitaminnak köszönhetően. Az alga nemcsak hidratálja a bőrt, hanem gyengéden hámlasztja, bátran használhatjuk a sarkak érdességének megszüntetésére is. Hűsítő, nyugtató hatása miatt napozás utáni bőrnyugtató krémek, permetek, lotionok összetevője. A hajnak kiemelkedően magas proteintartalma miatt fényt és tartást ad, erősíti a hajhagymákat.
Fürdéshez használjunk algakivonatokat tartalmazó tusfürdőt, utána pedig testápolót. A lábszárra felkenve a tengeri algát tartalmazó testápoló selyempuhává varázsolja a kiszáradt bőrt. Arcunkra algás arcpermetet vagy hűsítő gélt tegyünk. Tisztátalan bőr esetén az algaport keverjük el százszorszép- vagy zsályaolajjal, fáradt, megereszkedő bőrnél kámfor- vagy rozmaringolajat ajánlunk. Akinek nincs kedve a pepecseléshez, az vásároljon algával dúsított pakolást vagy krémet, amelyet vastagabb rétegben vigyen fel az arcra. |
|
|